See English Version

  اولین همایش بین‌المللی مشاوره در تاریخ 2 شهریور 1400 در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد


  به گزارش روابط‌عمومی دانشگاه، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی در این همایش گفت: قدمت علم مشاوره به‌اندازه تاریخ اجتماعی بشر است.
  دکتر داود سیف‌زاده با بیان اینکه همه ما به مشاوره نیاز داریم، تصریح کرد: در دوران معاصر مشاوره به صورت یک علم ظاهر شده است.
  وی با اشاره به اینکه یک مشاور خوب اصولاً باید درک صحیحی از حالات روانی مراجع داشته باشد، تصریح کرد: مشاوره پل ارتباطی بین حوزه‌های علمی روان‌شناسی و علوم تربیتی است.
  دبیر علمی اولین همایش بین‌المللی مشاوره و عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی هم گفت: ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود که ۳۵۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت.
  دکتر علی رضایی شریف اضافه کرد: مقالات پذیرش شده در ۳ حوزه مشاوره مدرسه، حوزه مشاوره روان‌درمانی و حوزه مشاوره خانواده و ازدواج بودند که در هرکدام از دو حوزه اول ۱۰۰ مقاله و در حوزه سوم ۱۵۰ مقاله توسط داوران مورد پذیرش قرار گرفتند.
  دبیر علمی اولین همایش بین‌المللی مشاوره و عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی ابراز امیدواری کرد: این همایش گامی در جهت ارتقا و ترویج مشاوره در حوزه‌های مختلف باشد.
  دکتر حسین قمری گیوی عضو هیئت‌علمی دانشگاه محقق اردبیلی و سخنران کلیدی این همایش هم گفت: در ۷ قلمرو صلاحیت مشاوران مورد بررسی قرار می‌گیرد و مشاوران باید در این ۷ قلمرو متبحر باشند.
  وی اضافه کرد: حوزه ارتباط با مراجع و درگیرکردن او، حوزه ارزیابی، حوزه ایجاد و حفظ رابطه درمانی و اتحاد درمانی، حوزه درک و فهم طرحواره های شناختی مراجع، حوزه بررسی و مدیریت حالات عاطفی مراجعان، حوزه بررسی و حل کردن دوسوگرایی و حوزه درک فرایندهای فکری غیرخطی و استفاده از مداخلات تناقص آمیز این ۷ قلمرو هستند.
  لازم به ذکر است سه پنل تخصصی در این همایش برگزار شد و Dr. Abdulrazag Olayinka Oniye از نیجریه و Dr. Mansour Amini از مالزی به صورت مجازی از دیگر سخنرانان کلیدی این همایش بودند.